Valu munandites ja alakõhus peale seemnepurset 17.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen viimase mõne kuu jooksul tundnud aegajalt valu vasakus munandis peale seemnepurset. Valu levib ka vasakule poole alakõhtu. Elame naisega monogaamset kooselu. Ise pole kõrvalehüppeid teinud ega kahtlusta ka naist. Mina pole kellegagi peale tema koos olnud pea 10 aastat. Seega suguhaigust ei tohiks nagu olla. 19 aastat tagasi diagnoositi eelmisel elukaaslasel klamüüdia ja ka mina tegin antibiootikumikuuri läbi. Samas rohkem pole ma ühtegi testi ega kontrolli teinud. Olen palju ja pikalt välisreisidel. Olude sunnil rahuldan ennast ka ise. Vahel on seksuaalne erutus kõrge pea terve päev ja nn.püksid märjad. Alles õhtul saab sellel moel või teisel lahenduse. Kindlasti on eripäraks see, et olen nn. tipsutaja. Pea iga päev väike kogus alkoholi. Mida peaks tegema või jälgima? Võib-olla mingeid põhjus-tagajärg seoseid otsima?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandi valu on pea 80% juhtudel tingitud kas vaagna närvivarustuse häiretest või siis eesnäärme põletikust. Seega esmalt soovitakin korrektselt välistada eesnäärmepõletiku või sellest tingitud eesnäärme ehituslike muutuste võimalus ja kui see pool tõesti 100% korras, saab keskenduda teisele poolele. Soovitan vastuvõtule tulla.