Põletiku/seene kahtlus 15.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Tükk aega tagasi kirjutati mulle antibiootikumid, mis arvatavasti lõid elukeskkonna paigast. Jätsin ravimite võtmise koheselt, kui tekisid esimesed kihelused. Peale seda oma partneriga seksides oli peale seksi nädal aega valulik ja punetav eesnahk ning pea(eelnevalt sellist asja ei ole olnud). Pesin leige vee ja seebiga mitu korda päevas ja otsustasin kondoomi edaspidi kasutada, et lasta taastuda. Tundus, et asi on korda saanud ja proovisime paar nädalat tagasi ilma kondoomita ja olen jälle alguses tagasi.

Ca. 24 tunniga tekib valge eritis. Kui pärast pesemist lasta eesnahal ja peal kuivada, siis tõmbab krimpsu ja on valulik ning on ka näha punakaid laike ja imepisikesi haavandeid.

Lasin partneril teha uuringu ja talt ei leitud midagi.

PS! Olen süstiv diabeetik.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Diabeetikutel on tõesti eesnaha põletikega oluliselt enam muret, kui mittediabeetikutel. Antibiootikumide ravikuuri katkestamine pole väga hea mõte. Hää oleks olnud lisaprobleem lihtsalt raviga maha võtta. Mida üldse raviti? Antud juhul tasuks siiski meestearsti külastada - peaks tegema külvi eesnahalt ja tuvastama probleemsed mikroobid. Kui preservatiiviga põletikku ei teki ja ilma tekib, siis on kindlasti probleemne ka partneri tupe mikrofloora kooslus.