Tilkade eritumine pärast urineerimist 18.04.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mure järgmine: urineerimisel mingeid probleeme pole, kõik justkui OK, aga pärast urineerimist kui WCst lahkun, tuleb selline väike järelkaja, et paar tilka tuleb järgi ja see on jube ebamugav, lisaks ka mitte väga hügeeniline kui see jääb eesnaha alla siis pean alati minema spetsaalselt pühkima ja see kuidagi tekitab sellist ärritustunnet ja on kergelt kibe.... Käisin tegin Hiiul kõik suguhaiguste kontrollid ka, kõik oli negatiivne. Mõtlen, et kas abi võiks olla Prostomal unost? Ja kas see on käsimüügi ravim? Lähen ise järgmine nv Eestist ära ja siis on jube kiireks teemaga läinud, nii nagu ikka.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vanasõnagi ütleb, et viimane tilk tuleb ikka püksi...
Siiski, kui järeltilkumine tekib järsku, on kõige tüüpilisemaks põhjuseks eesnäärmepõletik või muud eesnäärmehaigused, mis mõjutavad sulgurlihaste tööd. Viimasel ajal olen tuvastanud teatud ultraheliuuringul nähtavad muutused, mis võivad olla päris suure osa järeltiklumise põhjusteks. Prostamooli võib kasutada, aga kas ta sedalaadi kaebist ka ravib - see on kahtlane.