Peale seksi valulik eesnahk 31.03.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Probleemiks on minu partneri eesnaha valulikkus peale seksi. Olen tema ainus sekspartner ja olen ise käinud naistearsti juures kontrollis nimg minul kõik korras. Kas võib olla see, et eesnahk on liiga pingul? Partner kasutab Travocort kreemi, kui eesnahk valulikuks muutub ja see aitab, aga kas on ka muud võimalust?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vahekorrajärgne eesnahapõletik viitab siiski esmajoones partneri tupe põletikule või mikroobide tasakaalu nihkele. 90% juhtudel on see haigus mehele sugulisel teel levivaks (mitte suguhaigus!) haiguseks. Ülejäänud 10% juhtudel võib tegemist olla mehe enda sugutrakti kroonilise põletikuga. Soovitan: 1) võtta oma seisukorra kohta teine arvamus, 2) saata mees uuringule.