Aastaid kestnud urineerimisega seotud vaegus 18.01.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Mure järgmine, et olen 10-12 aastat kannatanud sellise vaeguse all, et urineerimisel on raske loomulikul viisil põit tühjendada. Nimelt urineerimisel on sõrmedega tuntav kuidas suguti all asuv kusejuha paisub sinna kogunenud uriinist, kuid uriin väljub ebaloomuliku peene juhana, mis ei ole nii öelda juhitav. Nimelt on sõrmedega suguti kompamisel tunda kusejuha kohal, kus algab sugutilukk, kõvem lihastükk, mis ei lase kuseteel maksimaalselt avaneda ja nii pead põie vahel nagu lüpsmismeetodil tühjendama, pressides sõrme abil uriini takistavast kohast läbi. Olen kasutanud ka kanüüli abi, kuid selle kusejuhasse lükkamine on veidi valulik, kuid takistava koha läbimisel, põis tühjeneb ilma probleemideta. Probleem on loomulikult ka sugulise vahekorra puhul, seemne purske ajal. Antud probleem saan aru, ei lase ka põiel normaalselt tühjeneda, mis tõttu rohkema vedeliku tarbimise puhul (limonaad, õlu (mida tarbin küll harva), kohvi jms.) jäängi WC vahet jooksma mõneks ajaks, vahel tunnis 2 korda.
Olen teinud perearsti kaudu suguhaiguste kontrolli, kuid mingeid haigusnähtusid pole. Teada olevalt pole oma elus kordagi ka ühtegi suguhaigust põdenud. Haigusnähu algust seostaks ise pigem külmetuse või mõne muu taolisest asjast tingitud tegurist. Olen muidugi kogu elu kannatanud lisaks sellise vaeguse käes, et kui tuleb peale tahtmine urineerida, siis tuleb seda teha võimalikult kiiresti, kuna pidamine tahab katkeda ja see tõttu oled sunnitud vahel "käega kinni hoidma", et ennast mitte täis lasta.
Olen peale 4 aasta tagust uroloogile pöördumist kaotanud igasuguse lootuse ja leppinud, et pean selle murega kuidagi elu lõpuni ära elama?! Või võiksid olla siiski mingid lootused nii öelda normaalse elu juurde tagasi pöördumiseks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse alusel on tegemist ureetra striktuuriga. Kui kuse väljavool on häiritud, siis on kuse tagasivoolust eesnäärme juhadesse kerge tekkima ka prostatiit. Antud juhul tuleb kompleksselt läheneda. Esmalt tuleb ära likvideerida takistus. Selleks soovitan pöörduda Põhja-Eesti Regionaalhaiglas dr. Ülo Zireli poole, kel selle murega Eestis vast suurim kogemuspagas. Kui takistusega korras soovitan tulla Ülikooli meestekliinikusse, kus püüame teie eesnäärmepõletikuga midagi ette võtta. Üks tegevus siin tõesti tulemust ei anna ja päris 20 aasta tagust kusemist tagasi anda pole kahjuks ka enam vist võimalik. Paremaks saab aga kindlasti!