Imelikud laigud suguelundil 30.10.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist, avastasin endal paar nädalat tagasi, et suguelundile on tekkinud mõned laigud. Need ei sügele, ei kipita ega midagi, lihtsalt on seal, lisasin ka pildi siia, ehk oskate nõu anda, millega on tegemist ja kas saan lihtsalt minna apteeki selle vastu ravimit ostma ilma retsepdita. Kuna asun välismaal töölähetusel pole võimalik perearsti või nahaarsti poole pöörduda.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks on kõik sedalaadi muutuste raviks vajalikud ravimid saadaval vaid retseptiga. Tegemist ebatüüpilise peenise pea põletikuga. Kui probleem püsib, siis peaks kindlasti ka mikrobioloogilise uuringu tegema - nii, et kui meestearsti juurde jõuate, siis oleks hea eelnevalt 24 tundi peenist mitte pesta.