Vasak munand kahestunud. 22.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Avastasin, et vasak munand on kuidagi kahestunud. Üks osa on kõva ja teine kuidagi selline pehmem. Oskate ehk aidata vastusega, et millest see tingitud on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõik muutused munandi piirkonnas tuleks kiiresti ja kindlasti meestearstile või oma perearstile ette näidata. Suurima tõenäosusega on tegemist väheohtliku haiguse/kehalise eeripäraga - munandimanuse (suure) tsüstiga. Kas see ravi vajab sõltub sellest, kas mõjutab munandi tööd või mitte. Esmalt tuleks aga välistada munandivähi võimalus.