HIV-i nakatumine 17.07.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen suures mures. Olin oraalses vahekorras naisega, keda kohtasin esimest korda. Suuseksi tegi tema mulle ja muid kehalisi kontakte meil polnud. Kas võisin nakatuda HIV -sse? Kas on olemas võimalus, et viirus võis jõuda minu verre? Sugutil haavandeid polnud. Mitme nädala pärast annab test ausa vastuse ja kas seda saab ka teha Pärnus?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HIV infektsiooni saamine kirjeldatud tingimustel oraalseksi käigus on vähetõenäoline kuid mitte ka võimatu. Ausa vastuse saate laborist kasvõi homme. Küsimus kas see vastaks tõeselt teie küsimusele. Testide kvaliteedid ja ka eesmärgid on üsna erinevad. Tavatestid annavad enam-vähem kindla vastuse 3 kuu ja üsna kindla vastuse 6 kuud peale riskikontakti. Veidi paremad testid vastavalt 1-2 kuu peal. Parimad kättesaadavad on edukalt kasutatavad kolmandal nädalal peale kontakti. Millised testid on kättesaadavad Pärnus ma kahjuks kindlat väita ei oska. See on kindlasti osa nõustamisest mida vajate.
Kindlasti peaksite välistama suurema riskiga tavalisemad suguhaigused!