Seks kondoomita 11.06.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mul jäi üks asi ikkagi närima, mille jätsin Teile täna, 11. juuli vastuvõtus ütlemata. Ei hakka selle pärast uuesti vastuvõttu tulema, vaid püüan siin asja lihtsalt ette kanda.
Te küsisite, kas olen kondoomita seksinud, ning vastasin sellele eitavalt. Aga ma mõtlesin ainult viimasele ajale millegi pärast, kuigi Te pidasite ilmselt silmas kaugemat minevikku. Tegelikult sellel ajal, kui urethrasse valu tekkis (ca 2--2,5 a tagasi), olin olnud ühe naisega siiski vahekorras kondoomita ning teisega olin regulaarselt U. parvumi väljaravimiseni pea aasta. Kas see nüüd muudab midagi ja on kliiniliselt oluline? Kas peaksin tulema uuesti vastuvõtule?
Neutrofiilide hulk spermas oli küll üle 1 miljoni ml-s, kuid IL-6 ja neutrofiilide % ümarrakkudest pidasite normaalseks, nii et ei pidavat olema põhjust muretseda. Loodetavasti Teile meenub mu juhtum. Ehk on nüüd võimalik midagi rohkemat öelda, sest kui kogu elu peale vaadata, on mul ikka olnud kondoomita vahekordi. Arvasin lihtsalt, et küsite hiljutise aja kohta.
Muud muret ei olegi. Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

See küsimus sai esitatud, et teha kindlaks suguhaiguste risk. Kui peale neid suhteid on suguhaiguseid kontrollitud, siis pole vaja midagi teha. Paralleelsuhted on üheks kõige tüüpilisemaks sugutrakti kaebuste ja põletike tekkepõhjuseks. Jätkake entud juhul määratud raviskeemi ja usun, et hetkel see info meie käitumist ei muuda.