Prostatiidi seos väärarenguga lapse sünniga 28.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mõtlesin teilt nõu küsida, kuna ütlesite kunagi vastuvõtul, et olete günekoloogina töötanud / või õppinud seda (täpselt ei mäleta). Mure siis selline, et mul krooniline prostatiit (bakteriaalne) ja nüüd naine 3ndat kuud rase ja ultraheli näitas, et ninaluu puudub lootel (12nädal), käisime eraldi veel Fertilitases ja seal dr Laasik ütles, et olemas, aga ikkagi hüpoplaasia (st et väiksem, kui peaks olema). Kõik muu anatoomia korras ja naisel veri ka korras. Kuna olin ise 99% kindel, et naine ei rasestu, kui seksime ja see siiski juhtus, siis teadsin, et kui peaks mingeid häireid arengus tekkima, siis süüdi minu haigus. Samal ajal, kui seksisime ilma kondoomita, võtsin rohte (Xatral, Berlocid, Vasonit, antibiootikume ka aeg ajalt terve aasta jooksul, mil ravisin end) ning sperma kvaliteet tundus väga kehv olema (väga paks ja haisev, lisaks sellele väike kogus). Naistearst ütles naisele, et tema on terve (põletikud puuduvad) ja on rasestumiseks ideaalne. Seega jäigi mind kummitama mõte, kas on võimalik, et minu sperma DNA on kahjustada saanud ja on tekkinud mingi arenguviga lootel?! Küsimusi tekitab ka see, et kõik meestearstid on öelnud, et prostatiidiga on raseduse katkemise oht ja teada olevalt katkeb rasedus arenguvigade tõttu...mis tähendab, et on võimalik, et kehv sperma siiski suudab munarakku viljastada?! Dr ütles veel seda, et munarakk on küll tark, aga kui tal on valida ainult halbade hulgasst, siis tal ei jää muud üle...
Lisaks olen kuulnud, et eesnäärme sekreet kaitseb spermatosoide, aga olen tähele pannud, et minu seemnepurskel sekreeti pole ja seetõttu sperma ka paks nagu kumm.
Mis kahtlusi tekitab on veel just see, et ninaluu puudub esimesel trisemestri uuringutel vaid 1% normaalsetel loodetel...

Seega kogu selle asja point on see, et kas on võimalik, et minu sperma on niivõrd palju aastaga kahjustada saanud või suudab spermatosoidi sees olev DNA (kromosoomid) kahjustuda saada nt eesnäärme sekreedi puudumisel või häiritud spermatogeneesil...?
Tean ju, et ma pole ainus mees maailmas, kellel prostatiit ja kindlasti oskate öelda, kas on teadaolevalt väärarengutega lapsi sündinud selle tõttu..?!
Palju küsimusi, loodan et oskate nõu anda!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Praeguse teadmise alusel ei ole eesnäärmepõletikul ega ka muudel sugutrakti põletikel miskit seost lapse kaasasündinud anomaaliatega. Viimased siiski tekkelt üsna juhuslikku laadi. Vaid ehk vanus kipub riski veidi suurendama.