Varjatud eesnäärme põletik ja proovi võtmine 11.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Partneril on pidevalt tupeseen. Endal kaebusi pole. Kuid lugesin, et seda võib põhjustada varjatud eesnäärme põletik. Kuid kuulsin ka, et seda testida, tuleb võtta peenise vedelikust proov, mille saamiseks tehakse läbi päraku massaaži. Kas tõesti teist meetodidt ei ole?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme sekreedi uuringuid teeme me oma kliinikus üle 5000 aastas. Keegi pole veel laua pealt ära jooksnud. Veidi ebamugav küll tõesti on. Alternatiiviks on sperma analüüs, kuid see veidi vähem täpne.