Mycoplasma Parvum 06.05.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul diagnoositi 2 aastat tagasi Mycoplasma Parvum bakter ja kirjutati ka raviks Toxycyclini kuur. Ravi ma ei alustanud, kuna mul mingeid kaebusi ei olnud. Lugedes selle ravimi võimalikke kõrvaltoimed võis arvata, et see ravi võib rohkem kahju kui kasu tuua. Kas on olemas ka uuemaid ravimeid, millel oleks vähem kõrvaltoimeid ja mis annaksid parema tulemuse selle bakteri ravil? Ka seda bakterit on üldse mõtet ravida ehk kas on tegemist suguhaigusega või on see täiesti normaalne inimese organismis elav bakter?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Leitud mikroobi suhtes on vastakad arvamused ja absoluutset tõde hetkel ei eksisteeri. Mina ravin ureplasma parvumit siis, kui on olemas sugutrakti põletikureaktsioon. Seega soovitame selle mikroobi leidmisel ära teha sperma analüüsi põletikule ja/või eesnäärme sekreedi uuringud. Kui need on puhtad, siis ravi vaja ei ole. Kõrvalnähtudele spektri analüüsiks soovitan lugeda aspiriini juhendi vastavat osa.