Verine sperma 26.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
mure on seotud verise spermaga. Mõned nädalad tagasi avastasin, et mu sperma on päris verine ( linale jäi sellest juba peaaegu verepleki moodi plekk). Elukaaslasega sellest juttu tehes ütles ta, et mu sperma värv on tegelikult päris pikalt juba imelikku värvi olnud. Tema arust vähemalt 6 kuud, siis oli ta veel kergelt roosakaks muutunud. Käisin uroloogi juures, kuid tema vastus oli, et see on täiesti normaalne ja mingit läbivaatust ning analüüse ta ei võtnudki. Ma ise kahtlustan, et järjest verisemaks muutuv sperma pole ikka päris normaalne. Me oleme püüdnud ka kuskil 8 kuud last teha, kuid see pole õnnestunud. Kas see võib sellega seotud olla? Kas ma peaks uuesti mõne teise arsti juurde pöörduma ja paluma, et tehakse analüüsid?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Verine sperma pole kunagi normaalne ja vajab täpseid lisauuringuid. Tüüpilisem põhjus on kas aktiivselt käigusolev või läbipõetud eesnäärmepõletik. Vaja oleks teha nii sperma analüüs kui ka eesnäärme sekreedi uuring. Need uuringud annavad hinnangu ka viljakusele. Lisaks ka ultraheliuuring eesnäärmest ja seemnepõiekestest. Tulge vastuvõtule.