Prostatiit ja sperma 11.04.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mu sperma on muutunud läbipaistvaks, vähenenud koguselt ja hakanud purskamise asemel voolama ejakulatsiooni ajal. Varem oli ta valge. Kas see võib olla põhjustatud kroonilisest abakteriaalsest prostatiidist või peaksin otsima põhjust mujalt? Kas on võimalik, et kui prostatiidi ravin, sperma väljanägemine taastub? Samuti on langus viljakusnäitajates. Ning veel on mul varikotseele, aga see vist vaevalt saab kogu seemnevedeliku välimust mõjutada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eesnäärme sekreet mõjutab olulisel määral sperma konsitentsi. Kui sperma on läbipaistev, siis võib kahtlustada suguteede (osalist)sulgust. Prostatiit mõjutab kindlasti ka seemnepurset reguleerivaid lihaseid ja seeläbi ka seemnepurske võimsust.Varikotseele on enamasti juhuleid ja pole probleemide põhjuseks ning ravi ei vaja. Arvestades 3-aastast kaebuste perioodi ja vanust, pean küsima kus kliinikus teid ravitakse.