Tükk munandimanuse küljes 12.03.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Selline asi, et munadimanuse küljes on pisike tükk. Tükk tundub nagu liivatera- nurklik ja tugev. Alati seda üles ei leia, kui otsin. Käisin uroloogi juures ja tema seda ei leidnud, arvas, et mingi kristall või kivi ja ei ole ohtu ega saa sinna midagi teha ka. Kas peaksin muret tundma? Rõhutan veel, et ei ole munandi küljes, vaid munandimanuse küljes.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui munandimanuse küljes, siis on suure tõenäosusega tegemist u20% meestel esineva arengulise eripäraga - munandimanuse appendiksiga. Kui häda ei tee, siis ravi pole vajalik.