Mis teste teha suguhaiguse kahtlusel? 22.02.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, sain omale järgmiseks esmaspäevaks meestearsti juurde vastuvõtuaja. Kaldun arvama, et mul on suguhaigus, nähud on järgmised: peenise ots (kusiti) punetab ja on seest ka päris tumepunane, natuke on tunda sisemist sügelust peenises, samuti on veidike valuline(võib-olla et põletik). Hommikuti ärgates on eesnaha peal kuivanud jäljed nagu oleks midagi öö jooksul eritunud. Täna hommikul tuli peenise otsast ka väike tilk spermast tumedamat vedelikku, arvan et mäda. Kuna ei oma haigekassat ning uuringud on kallid, oleks äkki võimalik Teie käest teada saada, mis teste arsti juurde minnes küsida ning mida võiksin teha need 5 päeva, mis on arstini aega? Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui te lähete arsti vastuvõtule, siis vaadatakse teid üle ja arutatakse mis uuringuid võiks ja peaks tegema. Sellise kaebuste kompleksi juures teeks mina ära kogu kusiti põletikku käivitavate mikroobide uuringupaketi. TÜ meestekliinikus Tartus ja Tallinnas saab suguhaiguste teste teha hommikusest kusest igal tööpäeval ilma arsti visiidi ooteajata.