Ejakulatsioon ilma spermata. 31.01.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Küsimus järgnev:

Eellugu: Olen olnud püsisuhtes oma elukaaslasega juba 4a ning seksime stabiilselt ~3x nädalas (suhte alguses rohkem). Samuti masturbeerin 3-4x korda nädalas. Samuti pole absoluutselt probleemi erektsiooniga. Mastrubeerides jõuan "lõpuni" pisut kiiresti, kuid seksides seda probleemi ei esine, kui just pole meeletult kaua mitte vahekorras olnud.

Probleem:Viimased ~6kuud olen täheldanud seda, et ejakulatsiooni järel ei toimu seemnepurset või kui toimub siis väga minimaalne ning tihtipeale on ka sperma läbipaistev/väga helevalge. Ehk siis saan orgasmi, kuid spermat ei välju ehk dry orgasm.

Lisainfo: Elukaaslane kasutab beebipille ja seksime ilma kondoomita ning seoses ilma kondoomita seksimisega tekkisid peenisele punased täpid, sügelus, naha ketendamine ning käisin Hiiul suguarsti juures, kus kirjutati välja Travogen kreem, mida kasutasin ning mis aitas. (aeg-ajalt ikka tekivad samad sümptomid ja pean kasutama kreemi).
Samuti on 3-4 kuud tagasi olnud töökoha vahetus, ning perekondlikud probleemid (vanemate lahutus), samal ajal tekkisid ka kõhuvalud ja gaasid, mida hetkel perearst uurib (ultraheli, gastroskoopia). Kuid spermaga seonduvad probleemid ilmnesid enne neid probleeme.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Punaste täppidega on asi lihtne- naisel on tupe mikrofloora tasakaaluhäire ja see tekitab teil eesnaha põletikku. Leevendus tuleb ravimiga teie poolelt kuid põhjuse likvideerimiseks peaks partner ennast ravima.
Teine teema on veidi keerulisem. Seemnepursete arv on üsna suur. Võimalik, et koos muude muredega olete ennast lihtsalt ära kurnanud. Miskeid ravimeid ei tarvita? Mõnel sedalaadi kõrvalmõju täitsa olemas. Soovitakin siiski uuringutele tulla - võib olla meessuguhormoonide langus, sugutrakti põletikud jne. Ilma uuringuteta siiski spekuleerima ei hakkas.