Kipitus, sage urineerimine 14.01.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mul selline mure, et peenises või kusetorus imelik kipitus ja üpris tihti peab ka urineerimas käima, urineerimise ajal valulikkust ei tunne. Kas on tegemist mingi põletikuga või mingit liiki suguhaigusega? Kuhu peaksin oma murega pöörduma? Pereast tegi küll ka eesnäärme uuringu, seal kõik korras.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui kaebuste eelsel perioodil oli mõni kahtlane seksuaalkontakt, siis tuleks alustada suguhaiguste uuringutest. Kui suhe on stabiilne ja partneris kindel, siis tasuks koheselt alustada sugutrakti põletike uuringutest - sperma analüüsist ja/või eesnäärme sekreedi uuringutest. Arvestades vanust on kõige suurema tõenäosusega kaebuste põhjuseks eesnäärmepõletik. Tulge vastuvõtule. PSA test üksi annab viiteid vaid eesnäärmevähi praeguse ja ehk ka tulevase riski kohta, mitte enam.