Süüfilise test 12.01.12 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Tundmatu terviseseisundiga naisterahvas tegi mulle oraalseksi.
Kui juhtumist möödus 4 nädalat, tegin süüfilise TPHA ja RPR testi (korraga)
RPR-testi vastus on negatiivne.
TPHA testil on vastus selline:
IgMG 0,04 (sulgudes, et norm väärtus 0,00-1,00).
Mida sellisest tulemusest arvata?
Täna, kui juhtumist möödas ~ 4,5 nädalat mingeid haavandeid vms ei ole avaldunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Miks te just seda, meil tänasel ajal harvaesinevat ja vähetõenäolist, haigust otsite? Kui oli juhusuhe, siis tasuks ära teha korralikud suguhaiguste uuringud. Testimine on soovitatav ja ei sõltu sellest millist kehaõõnsust te sel korral seksuaalse rahulduse eesmärgi saavutamiseks tarvitasite.
Tulemusest ei arva ma midagi peale selle, et suure tõenäosusega teil süüfilist ei ole.