Raskus põies ja seenhaigus 12.12.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olnud pikemalt, juba kuu aega mure, raskus ja valuliku tundega põie piirkonnas. Kõik proovid perearstil olid puhtad, sain ka põletikuvastaseid ravimeid igaks juhuks. Kuid kaebused ei lakanud.
Lisaks kasutasin arvatava seenhaiguse vastu seda kreemi, mida käsimüügist saab.
Kas need on kuidagi seotud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kuna probleemid tekkisid peale seksuaalkontakti, siis ilmselt on välja kujunenud sugutrakti krooniline põletik. Seen ja sisemine valu otse seotud ei ole, kuid põhjuseks suure tõenäosusega kontaktist saadud eri mikroobid. Soovitan soojalt ära teha sugugaiguset uuringud (Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus on need teie vanusegrupile tasuta!) ja kui need korras, siis kindlasti ka sperma analüüs külviga. Kui uuringud tehtud ja pilt selge, siis on võimalik ka probleemid välja ravida.