Võimalik seenhaigus 16.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Kas on võimalik, et kui naisel on tupeseen, siis see kandub edasi ka mehele?
Kuna seks oma naisega, siis kondoomi ei ole kasutanud. Kuna naine rääkis tupeseenest, kahtlustan, et see on kandunud üle ka minule. Sest eesnaha alt punetab ja on päris ebameeldiv tunne. Vahepeal need nähud nagu kadusid, kuid siis algas kõik uuesti. Millist ravi sellisel juhul oleks võimalik saada ja kas seda saaks ka apteegi käsimüügist?

Aitäh

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seenpõletik ei ole probleemide põhjus vaid enamasti tupe mikroobide tasakaaluhäire tagajärg. Võib kanduda ka meestele. Võite apteegist osta klotsimazool kreemi - määrida 2 korda päevas 5 päeva. Kui ei taandu, siis tuleks ikka korralikud uuringud teha. Arsti juurde peaks kindlasti minema ka partner, sest kui tema omi probleeme ei lahenda, siis ei saa terveks ka teie.