Peenise sügelus ja punetus 04.10.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist.

Probleem selline, et eile (esmaspäeva) oli peenis punane ning kuiv. Õhtul panin mingit tervendavat salvi peale ja hommikul ärkasin sellepeale üles, et jubedalt sügeles, oli paistes ning punane. Käisin Tallinnas kliinikus isegi, aga erakorralisse ei hakanud 35€ eest minema, siis saadeti mind regristratuurist perearsti juurde vastuvõtule. Perearst ei osanud midagi öelda kirjutas Sibicorti välja, mis oli olemas juba ning mida täna (teisipäeval) peale määrisin (nüüd vaatasin, et kasutuskõlblikus on juba pikka aega üle olnud ja hetkel olen ilma mingisuguse kreemita).

Millega võib olla tegu, kusemist ei sega ning valus ei ole nii, et herpese võib vist välja arvata? Samuti on üks kindel partner ning temagi kontrollitud. Kas tegu võib olla libesti allergiaga või tupeseenega? Kuidas peaks edasi käituma, millal uuesti võib vahekorda astuda, kas peab mingid testid enne tegema, kas partner peab ka midagi võtma, kui temalt see üle kandus?

Latekskondoomide vastu allergia ei tohiks olla, siis oleks see juba varem välja näidanud ennast. Oleme kahte sorti libestit kastutanud Durexi Play massage 2in1, mille säilivusaeg, nagu praegu just vaatasin, lõppes kaks kuud tagasi, ehk on sellest? Enne seda oleme kasutanud ContrexPlus long love, millega ei olnud mingit probleemi. Samuti hakkas partner võtma nädal tagasi beebipille, ehk on see sellest kuidagi tingitud või päevade ajal seksimisest?

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei asenda internetikonsultatsioon arstivisiiti.
Pole selge, kas kasutate kondoomi või mitte. Kui ei kasuta, siis on siiski kõige tõenäolisem partneripoolne tupe keskkonna muutus (pillidega alustamine soodustab) ja sel juhul on lahendus tegelikult samuti partneri poolel. Senimaale kasutage preservatiivi. Kui kaebused kirjutatud raviga tänaseks möödunud ei ole, siis peaks siiski meestearsti visiidil ära käima ja lisauuringud mikroobide suhtes ära tegema. Senimaale korralik hügieen ja preservatiivi kasutamine. Mida vähem lisaaineid loomuliku bioloogilise protsessi juurde kasutada seda parem.