Imelik vedelik 20.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Eelmise neljapäeva hommikul kusele minnes avastasin riista otsas tilga,mis oli konsistensilt sperma moodi aga värvuselt selline hallikas-beezikas. sama asi oli veel kaks hommikut kui tõmbasin mööda kusitit,tilk oli väike aga pani muretsema, siis kaks hommikut polnud,täna aga oli jälle. Kusedes valus pole ja muid plekke ,tulitust jne asju samuti mitte.See tilk on ainult hommikuti. Kõrvalehüppeid ka ei harrasta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tilk peenise otsas tähendab siiski üsna üheselt kusiti või laiemat sugutrakti põletikku. Põletikutekitajad mikroobid tahavad ka elada ja on keskkonna muutustele kohanenud nii, et neid võimalikult vähe tunda ja näha oleks. Suurem osa suguhaiguseid kulgeb tänasel päeval üsna minimaalsete nähtudega. Soovitan esmalt ära teha suguhaiguste testid ja kui need kõik ikkagi korras, siis kindlasti ka eesnäärme spetsiifilise materjali uuringud välistamaks sisemisi põletikke. Ilma järjekorrata saab suguhaiguste uuringuid hääl tasemel teha Ülikooli meestekliinikus nii Tartus kui ka Tallinnas.