Prostatiidi ravi jäi pooleli 06.09.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, Hr. Punab!
Käisin Teie juures vastuvõtul maikuus eesnäärmepõletiku kahtlusega. Tehti viljakus-sperma täisuuring ja eesnäärme sekreedi uuring eesnäärmepõletiku tuvastamiseks. Analüüsidest selgus, et ongi eesnäärmepõletik. Te määrasite mulle raviskeemiks järgmised ravimid:
1-40 p. Relifex 1g 1x päevas
41-52 p. Unasyn 0,375g 2x päevas
53-72 p. Ciprofloxacin 0,5g 2x päevas.
Juhtus selline asi, et viibisin Eestist 3 nädalat eemal ja kohe reisi alguses pidin hakkama Unasyni võtma. Siis aga avastasin ravimi infolehelt, et selle toimeaine on amoksitsillin, millele ma olen varasemate kogemuste kohaselt allergiline. Tekib ülekeha sügelus ja oleks nagu nõgesepõõsas püherdanud. Seega kodust kaugel olles ei julgenud seda ravimit võtma hakata. Ühesõnaga praeguse seisuga on ravis tekkinud paus 3 nädalat 3 päeva. Mis ma peaksin nüüd edasi tegema, kas alustama raviskeemi otsast peale Relifexiga ja kui järg Unasynini jõuab, siis selle asemele mingi muu ravimi leidma? Analüüside vastuslehele olete Te kirjutanud:"Tugev põletik eelkõige eesnäärme perifeerses tsoonis."

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul soovitan Unazyn ära jätta ja teha kuur Ciproga ära. Seejärel kontrolltest - eesnäärme sekreet. Ilmselt informeerisin, et selle haiguse puhul ei ole ühte ja 100% tulemuega raviviisi. Määrasin teile suhteliselt tugeva sissejuhatava ravi ja edasine käsitlus sõltub suuresti kontrollanalüüside tulemustest. Ühe ravimi ärajäämisest katastroofi kindlasti ei sünni/sündinud!