Antibiootikumi (Ciprinol) mõju sperma kvaliteedile. 30.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sooviksin teada, kas Ciprinol (500 mg) antibiootikumi 20 päevane kuur mõjutab sperma kvaliteeti.

Käisin meestearsti juures viljakuskontrollis, kuid rohi kirjutati välja kerge põletiku kahtluse tõttu. Meestearst ei maininud, et ravimikuur oleks pere planeerimisel takistuseks, aga hiljem tekkis kahtlus, et kas antibiootikum võib mõjutada kahjulikult loote tervisele.

Mida arvate, kas pärast kuuri lõppemist tuleks pidada vahet enne laste planeerimist?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loodan, et sperma põletik on kinnitatud ka eesnäärme sekreedi uuringuga. Kui teile on kirjutatud 20 päevane ravikuur, siis pidi arstil olema väga selge kinnitus sugutrakti põletiku olemasolu kohta. Sellisel juhul peaks enne rasestumise üritamist küll esmalt kontrollima, kas põletik on raviga täielikult välja ravitud. Paljudel juhtudel, eriti kui põletikuga on haaratud ka eesnääre, on vaja isegi oluliselt pikemaid ravikuure kui 20 päeva! Kui naine on siiski rasestunud, siis ravimist midagi halba kartma ei pea.