Eesnääre/munandid 27.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere lgp M.Punab!

Avastasin eile, et minu vasaku munandi peal on selline pehmjas moodustis (0,5cm läbimõõduga), kui munandid ripuvad nn soojalt ja suuremad kui vahepeal, siis on seda märgata, aga kui munandid on kokku tõmbunud, siis pole märgata. Ja tegu on pehme moodustisega, mitte kõvaga.
Hetkel tegelikult ravin eesnääret, vähemalt Teie kirjutasite mulle Ciprinoli ja Unasyni, sest spremaproov näitas, et neutrofiile 2milj. Spermatosoide palju ja hetkel ka sperma ilus valkjas, ainult peale antibiootikumi kuuri muutus paksuks. Antibiootikumi kuuri lõppedes käisin Tallinnas sekreediuuringul ja arst siis mulle uusi antibiootikume ei kirjutanud, ütles et püsib veres nagunii 3nädalat ja tasub oodata sekreediuuringu tulemused ära ja küll siis dr.Vihljajev räägib edasi. Sekreediuuringu tulemustel käisin järel ja lugesin nii palju, et E.coli esineb. Olen ilusti järginud nõudeid - seksinud kondoomiga, pole tarvitanuyd alkoholi jne. Kas on võimalik, et tegu võib olla munandivähiga või mõtlen seekord veidi üle, et tegu võib olla millegi muuga ?
Arvan, et peale eesnäärme massaaži eesnääre uuesti tursus ja põletik muutus krooniliseks. Hetkel suurest hirmust hakkasin võtma Voltareni 75mg (põletiku-valu rohi) ja Ciprinoli 500.

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandi peal võib sellist leidu põhjustada munandimanuse tsüst. Munandi vähki siin küll karta ei tasuks. Sugutrakti põletikud on >90% juhtudel juba diagnoosimise ajal kroonilised (see tähendab pikalt kestnud). Antud juhul ei saa ilma kõiki uuringutulemusi nägemata ravi osas tarka nõu anda. Soovitan usaldada oma raviarsti olgu selleks dr. Vihjlajev, mina või keegi kolmas. Ravi on sageli pikaajaline ja ka üsna keeruline.