Probleem eesnäärmega. 17.08.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus seisneb selles, et kas mul on probleeme eesnäärmega ja kuidas ma peaks edasi tegutsema? Nimelt peale sperma väljutamist, eritub mul peenisest mõne aja möödudes, kui peenis on juba lõtvunud, mingisugust valget läbipaistvat vedeliku nii umbes 5-10 minuti vältel. Siin kohal lisaksin veel, et urineerimisel eritub koos uriinigi mingit valget vedelikku, mis ei ole läbipaistev ja mõnikord peale seda on ka peenis valulik. Need mured on mul olnud juba umbes 3 aastat, aga nüüd on umbes poolteist kuud olnud ka alakõhus mingid valud ning seetõttu mõtlesin, et küsiksin Teilt nõu.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt soovitaksin ma teil ennast uurida suguhaiguste suhtes. Kliinikumi meestekliinikus on vastavad uuringud kindlustust omavatele kuni 23 aastastele meestele tasuta ja tehtavad valuvabalt hommikusest esimesest kusest.
Kusiti on pikk ja vähe nõrgema eesnäärme ja vaagna lihaskonna puhul võib sageli peale semnepurset esineda sperma järeleritus. See ei pruugi üldsegi haiguslik olla. Kui suguhaiguste uuringud korras ja vaevused püsivad, siis peaks laiemalt sugutrakti põletiku suhtes uurima - selleks teeme enamasti sperma analüüsi ja eesnäärme sekreedi uurinud.