Valulik pissimine 09.06.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 19-aastane noormees, kellel on juba pool aastat olnud urineerimisega probleeme. Probleem ei ilmnenud päeva pealt vaid pigem süvenes ajaga. Algul lootsin, et ehk läheb üle, aga kahjuks mitte. Valulikkus on kogu pissimise vältel ja valu on tunda just kusetoru ülemises osas. Niisama peenist katsudes valu pole, kõrvetav valu on ainult pissimise ajal. Lisaks sellele on juga üsna peenike ja pärast wc-s käiku on tunda, et mingi osa uriinist jääb kusetorusse (?) ja hiljem tuleb vaikselt välja. 2 kuud tagasi pöördusin uroloogi poole. Vereproovist ja uriiniproovist midagi ei selgunud. Samuti ei tuvastatud suguhaigusi. On katsutud päraku kaudu eesnääret ja see valus ei olnud. Probleemi vältel ei ole tulnud peenisest mitte mingit kahtlast eritist, samuti pole ka verd tulnud. Kokku olen tarvitanud 4 erinevat ravimit (uroloogi poolt kirjutatud) ja üritanud rohke vee ja põieteega nn. süsteemi puhastada, siiani pole abi olnud. Järgmise aja sain arstile alles juuli lõpuks. Rohud on tänaseks päevaks otsas. Oleks vaja nõu, mida teha. Väga stressitekitav on käia pidevalt arsti juures ja süüa täiesti tulutult tablette.
Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Minu jaoks algab probleemi mõistmine uuringutest. Kaebuste alusel kahtlustaksin eesnäärme põletikku. Selle haiguse dignoosimiseks on vaja ära teha eesnäärme sekreedi uuring. Kõik muud testid on annavad kahjuks vaid kaudset informatsiooni ja ei saa olla ravi määramise aluseks. Kui on teada, mis haiguse ja millise haiguse vormiga tegu, siis on suurem lootus ka haigus välja ravida. Siiski peate arvestama, et eesnäärmehaiguste ravi on sageli kuid pikk. Soovitan pöörduda ülikooli Kliinikumi meestekliinikusse.