Tükk munandi ülaosas 15.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Parema munandi ülaosas tunnen mingit väikest tükki, suhteliselt munandimanuse juures, võib-olla, et isegi selle sees (peal vms), aga kindlasti selle kõrval, vasakul pool seda tükki ei ole. Kas see võib olla munandivähk või on see midagi muud ? Samuti pärast trenni on mul parema munandi seemnejuha poole suurem, kui vasaku munandi oma. On selles midagi imeliku? Olen küllaltki noor ja tahaksin teada, kas sellise asja pärast tuleb muretseda ja kas selle tüki näol võib olla tegemist munandivähiga ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui tükk on väljaspool munandit, siis pole tegemist munandivähiga. Munandimanuse piirkonna haigused pole enamasti ohtlikud. Küll vajavad kontrolli. Kuna teil on ka teisi küsimusi, mis vajaksid spetsialisti poolset läbivaatust, siis soovitaksin siiski meestearsti või noorukite nõustaja juurde aeg kinni panna. Vastuvõtuinfo: www.meeste.kliinik.ee ja www.amor.ee