Gonorröa ei allu antibiootikumidele 10.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Selline piinlik lugu, et sain aasiareisilt kaasa gonorröa, seda kondoomist hoolimata. Lugu siis järgmine.

Reisilt tagasi tulles käisin Dr. Vilhjajevi juures teste tegemas (spermast kõik haigused + HIV veretest) peale testide andmist hakkasid esimesed vaevused - valulik urineerimine, kollakas eritis. Testid näitasid gonorröad ja Vilhjajev kirjutas välja Tarividi 200mg, 2 tbl päevas. See vähendas hetkeks sümptomeid. Kuuri lõpus panin uue aja Sadama Medicumi Dr. Rubinsteini juurde (dr. Vilhjajev oli haiguslehel). Tema kirjutas ilma uuringuteta välja Sumamedi kolmepäevase kuuri. Sümptomid taandusid nädal pärast Sumamedi kuuri lõppu (eritis). Järgmisel vastuvõtul Rubinsteini juures tegin uuesti testid (kaapest kõik suguhaigused + antibiootikumi tundlikus st. kaks testi). Tulemus oli, et gonoröa jälle positiivne. Rubinstein kirjutas välja Ciprinoli 500mg, 2 tbl päevas. Võtan kolmandat päeva ja eritis pole kadunud...

Mida soovitaksite?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ka mina oleks selles seisus teile Cipro ravi kirjutanud...
Eks need võõramaa mikroobid võivadki vähe keerulisemd ravida olla, eriti kui korjatud seksiga rahateenivatelt inimestelt. Kui ikka ravikuuri lõpuks seis pole paranenud, siis soovitan soojalt konsulteerida dr. Airi Põder`iga, kes ise on spetsiaalselt go ravimresistentsust Eestis uurinud. Sellest tulenevalt ka tavapärasest suurem kogemus ja parem käsitliuse tulemuslikkus.