Pikaajaline mure seenhaigusega 06.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin Teie juures kunagi vastuvõtul. Päraku piirkonnas oli tugev sügelus, diagnoosiks oli mäletamistmööda mingisuguse seene infektsioon. Nahk punetas ja sügeles nii hullult, et sügades hakkas nahk veritsema. Ravi oli 2x päevas Fucicort kreemi ja 1x päevas selle peale veel Klotrimasool kreemi. Kreemid olid tõesti head, kohe peale määrimist oli tunda leevendust. Järgisin Teie poolt soovitatud ravi ehk kasutasin neid nädal aega järjest ja mure oli kadunud pikaks ajaks. Siiski hakkas sügelus tagasi tulema ja pidin jälle kreeme kasutama. Edaspidi ei teinud kunagi 7-päeva järjest, vaid mõned päevad. Nüüd on mul 2 tuupi Fucicorti ja 1 tuup Klotrimasooli otsas, probleem ilmneb ikka ja jälle ega taha ära kaduda. Kas kreemid on tõesti siis ainult leevendamiseks ja lootus põletikust lahti saada puudub?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui 5-6 aastat olete nende tuubidega hakkama saanud, siis on ju ägenemiseid üsna vähe olnud. Ilmselt tuleks otsida nahapõletiku teket soooduatvaid tegureid. Tähtsam neist on ülekaalulisus, harvem suhkru ainevuhetuse häired. Hügeen on samuti oluline. Vaevalt, et teie muret interneti teel lahendada on võimalik. Ilma arstliku läbivaatuse ja silmast-silma vestluseta te kaugemale ei jõua.