Karvad peenisel 03.04.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Probleem selline, et mul kasvavad karvad lisaks kubemele ka peenise peal. Olen muidu suhteliselt suure karvakasvuga mees, mõned karvad on kasvama hakanud kahjuks ka seljal, aga peenise peal varem pole kasvanud. Nüüd järsku hakkasid kasvama ja see on üpriski piinlik ning ebamugav. Olen mõned korras žiletiga raseerinud, ent nad hakkavad üsna kiiresti tagasi kasvama ning pealekauba on peenis kare, nagu habe. Praegu veel massiliselt ei kasva, st et tegu on ikkagi pigem üksikute karvadega peenisevarre keskmises osas ja eesnaha ülemises osas (peenisepea lähedal), aga allpool, kubeme lähedal on peenise peale karvakasv juba tihedam ja nähtavam. Kas on võimalik kuidagi peatada karvakasvu peenise peal?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks/õnneks pole sellist eripära (vaja ja) võimalik miskite ravimitega mõjutada. Inimene peab toimima oma kehaga harmoonias. Ümberehitamine ei too miskit hääd tulemust. Seksuaalelu see mõjutada ei saa. Muidugi juhul, kui ise endale põdemisega probleeme ei tekita.