Miks ma erutun nii kiiresti? 24.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole sellise murega, nagu erutumine. Tean et paljudel on sellised probleemid, et ei tõuse või ei saa hakkama asjaga. Minul on kahjuks selline mure, et erutun liiga kiiresti. Nt pikemalt suudeldes on peenis kohe jäigastunud ning eelsperma juba tuleb. Panin enda probleemi alles siis tähele, kui sai üks kindel tüdruk endale valitud (nüüdseks juba aasta otsa ). Nt kui vahekorda satume, siis saan seda olukorda nautida seal maksimum minut aega, kuna erutus on nii suur, et peagi tuleb seemnepurse.

Kui ma olen alkoholijoobes olnud, siis panen seda tähele, et on see aeg natukene kauem, aga mitte midagi erilist. Lihtsalt endal on natukene piinlik sellises situatsioonis olla, kuna kuni minut aega vahekorras on ikka naeruväärne küll ( pooside vahetamisest ei ole mõtet rääkidagi ). Äkki oskate öelda, et millest selline probleem tuleb? Kas peaks mingeid ravimeid võtma? Kas peaks mingeid harjutusi tegema?

( Kui eneserahuldamisega tegeleda, siis ei ole sellist probleemi, et seemnepurse nii kiiresti tuleks.) Ise muidugi arvasin, et asi võib selles olla, et alguse asi ja uus, aga juba aasta otsa, siis peaks kuskil mujal mingi probleem olema ( on proovitud neid delay durex kondoome jne)?

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loe eelmist vastust. Partner- ja seksuaalsuhte kvaliteet vahekorra mehhaanilisest pikkusest palju ei sõltu.