teratozoospermia 17.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Oleme abikaasaga juba aastaid üritanud last saada (üks laps olemas 7 aastane). Oma viimasest arstivisiidist sai mees teada, et tal on teratozoosperma. Olen aru saanud, et terotozoosperma tähendab kujulisi defekte vms. Soovikin selle kohta saada natuke lähemat informatsiooni. Kas näiteks see võib tähendada väärarengut kui peaks rasestuma? Kas see on ravitav? Mis selle võib tekitada? Ette tänades ja ilusat päeva soovides Marju

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt pean üle kordama, et sperma analüüs ei erista täielikult tervet ja madala viljakusega meest ja on vaid üks info kogum mehe viljakuse hindamisel.

Kindlasti ei saa otsust teha ka ühe analüüsi järgi. Spermatosoidide välised muutused on erineva tähtsusega. Osa mehi teatud kindla kuju muutusega (teratospermiaga) ei saa kunagi last, teistel võib sama hinnang tähendda hoopis teatud soidide individuaalset eripära ja üldse mitte viljakust mõjutada.

Teratospermial ei ole seost väärarengute tekkega.

Viljatuse ja teratospermia põhjuseid ja nende ravi võimalusi saan hinnata vaid peale teie mehega kohtumist. Soovitan vastuvõtule kaasa võtta kõik eelnevalt teostatud uuringud.

Edu soovides

Margus Punab