Rasestumine ja võimalik põletik 13.01.11 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 29aastane naine ja last soovime alatest septembrikuust. Detsembris leidis naistearst minul kuldse stafülokoki põhjustatud põletiku emakakaelalt ja sain antibiootikumi ravi, Tehtud ka kordusanalüüs. Minu arst soovitas ka mehel teha analüüsid ja senikaua rasestumisest hoiduda( kondoomi kasutada).
Tallinna meestekliiniku androloog aga ei näinud põhjust analüüse teha, kuna stafülokoki bakter ei pidavat sel viisil edasi kanduma. Nüüd ei teagi, mis teha. Kas üritame rasestumist edasi? Või peaks ta leidma arsti, kes võimalikku põletikku uurib? Millise analüüsiga seda diagnoositakse ja kus seda teha saab?
Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on siin kommunikatsioonihäire, sest meie peame tõesti oluliseks põletikku sugutraktis mitte mikroobi olemasolu. Selle mikroobi leiame sageli ka ilma otseste kaebusteta meestel. Kui mees küsis konkreetse mikroobi uuringut ja meie inimese seletusi ära ei kuulanud, siis võis ta tõesti saada vastuseks, et sellist uuringut teeme vaid tasulises korras. Ilma lugu täpsemalt teadmata pole ka minul kahjuks võimalust öelda, mida tegema peaksite. Kõige lihtsam on arsti arvates sugulisel teel levivaid infektsioone ravida mõlemal korraga. Seejärel võiks/peaks tegema eesnäärme sekreedi või sperma uuringu välistamaks mehe sugutrakti kroonilise põletiku esinemist.