Sage urineerimine ja korras uuringud 30.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen oma hädaga kimpus olnud nüüd kuskil paar aastat. Nimelt häirib sage urineerimine. Nii päevasel kui öisel ajal, samuti püsib ärritus vahel ka erektsiooni ajal, mis segab vahekorda ja sugutungi üldisemalt. Mulle on tehtud igasugu uuringuid (külv, ultraheli, spermaanalüüs, eesmärme sekreedi analüüs) ja kõik olnud puhtad, samas probleem jätkub. Põhiliselt on häda selles, et pärast kusemist tekib kohe uuesti tunne, justkui oleks vaja taas kusele minna ja vahel ongi (midagi sealt niriseb). Või siis ärkan keset ööd üles jubeda hädaga, aga tegelikult tuleb sealt sõrmkübara jagu. Kuigi nädalas trenni teen kuni neli-viis korda, on ülejäänud elulaad vägagi istuv ja olnud sedasi juba väga mitu aastat. Ehk olen ma oma "juhtmed" keerdu istunud ja tuleks kuidagi võimelda või on asi peas kinni. Igaljuhul iga kord pärast testitulemusi kuulda, et kõik on korras ja siis samal ööl kaks korda vetsus käia on ka üsna nüri tunne.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline teema mida ilma kõiki uuringuid ja meest ennast nägemata nõustada, veel vähem probleemi lahendada, kindlasti ei saa. Eesnäärme kõrval võivad põhjuseks olla ka põie ja vaagnapiirkonna närviregulatsiooni haigused.