Eesnäärme haigus 02.11.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Abikaasa väidab peale biopsiat, et tal on eesnäärme vähk, valis tabletiravi ja talle määrati Casodex 150 ja Nolvadex D 20. Mulle on arusaamatu see, et kas tabletiravi korral ei suunata inimest onkokliinikusse ( kasvõi konsultatsiooniks) ja ravitakse ainult regionaalhaiglas ambulatoorselt? Või kujutab ta oma diagnoosi ise? Kas nende tablettidega võidakse ravida ka eesnäärme muid haigusi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Onkoloogiakliinik ongi Regionaalhaigla osa. Eesnäärmevähiga tegelevad aga esmajoones uroloogid mitte onkoloogid. Minu nägemist mööda on kõik mõistlikult paigas ja iga nurga taga tonti näha ei maksa. Kirjeldatud ravimid on ikkagi konkreetselt suunatud eesnäärmevähi raviks.