Eesnäärme vähk ja jalgrattaga sõitmine 07.09.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Minu isal avastati algstaadiumis eesnäärmevähk.
Ta on väga pühendunud tervisesportlane ja harrastab jalgrattasõitu. Kas peale operatsiooni, mingi aja pärast, saab ta taas tegeleda oma harrastusega või on jalgrattasõit siiski mittesoovitatav?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega rakendatakse tal operatiivset ravi. See võtab mehe ikka mõneks kuust spordist eemale. Jalgrattasõidu kohta on eri arstidel väga erinevad seisukohad. Mina arvan, et inimene peab ise õppima oma keha tajuma - mis on talle hea ja mis halb ... ja halba vältima. Usun iiski, et kevadel saab ta jälle oma harrastusega jätkata.