Valulik moodustis munanditel 25.07.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem et käisin teie vastuvõtul tavapärasel kontrollil. ja küsisin ka moodustiste kohta mis asuvad mu munanditel. Ütlesite et need on mulle iseloomulikud ja te olete neid ära lõiganud kuid enam üldjuhul te seda ei tee. Nüüd on aga asi nii kaugel et 3 neist on läinud paiste ning lillaks läinud (enne olid kollakasvalged) lisaks sellele on need ka väga valulikud. Need on juba nii suureks läinud ja neid ümbritsev nahk nii pingul. Tunne on selline nagu need tahaksid lõhkeda. lisasin ka pildi kahjuks saab lisada vaid ühe kuid loodan siiski et saate mind aidata. ja kas on mingi võimalus,et te eksisite diagnoosis ja need võivad olla midagi mis vajavad ravi ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpset lugu kahjuks ei mäleta. Ilmselt oli tegemist munandikoti nahal ummistunud rasunäärmetega. Pilti te siiski juurde ei lisanud. Ka arst võib eksida, kuid antud juhul on ilmselt midagi vahepeal lisandunud, et asi sedavõrd halvemuse poole pöördunud on. Kuna tekkinud on tugev valu ja võimalik et ka põletik, siis soovitaksin soojalt pöörduda erakorralist meditsiinilist abi pakkuvasse meditsiiniautusse. Ise olen puhkusel ja kiiret abi teile kahjuks pakkuda ei saa.