Eesnahas paiknev veresoon on laienenud 15.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Eesnaha all jooksev veresoon on nagu laienenud ja sellest tingituna on kondoomi paigaldades valus seda peale tõmmata. Niisama ei ole midagi tunda, aga just erektsiooni ajal vb on natuke ebameeldiv, kui katsuda seda kohta (tundlikum). Millega võiks tegu olla ja kas see on ohtlik?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on veresoon (sinine), siis vaevalt, et ta valulik on ja põhjust tuleb mujalt otsida (eesnaha põletik?). Kui soon on valge ja tihe, siis võib olla tegemist umbunud lümfisoonega, mis kaob enamasti iseenesest 3-5 nädala jooksul.
Targemat nõu saaks anda siiski alles peale läbivaatust