Prostatiit? 13.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kõik see algas väga kaua aega tagasi. Kolm aastat kindlasti, kui mitte rohkem, on sellest möödas. Kõige sellega on nii kaua venitatud, kuna pole julgust olnud piisavalt. Tundsin, et munandid on kuidagi suured. Mitte munand ise, vaid munandikott oleks nagu veega täidetud. See tekitas suuri ebamugavusi. Ega heameelega kuskil ujulas duši alla ei läinud, häbenesin. Mingi aja pärast polnud enam munandikott kui õhupall. Hakkasin tundma, et üks munand on kuidagi suurem kui teine. Võib-olla oli juba varem. Ei mäleta hästi. Nii elasingi mitmeid aastaid, teadmatuses, ebamugavuses. Vahepeal mõtlesin, et äkki on vähk ja kas ma suren nüüd ära. Valusad olid ka.
Praegu, kui nt olen pikali(magan), siis on kott pehme. Kuid kui nt jooksen, kõnnin jne ehk olen püstiasendis või istun, tunnen, et kuidagi sooniline on munandi juures, nagu mingi pundar(veresooned arvan mina). Väiksemal munandil (vasak) selline asi puudub. See tekitab ebamugavusi päris palju.
Nüüd, kui olen avastanud enda jaoks elu rõõmud, avastasin, et seemnevedelik pole korralik valkjas, vaid tükiline, vähe valkjas ja suhteliselt kollakas. Mitte kõige kenama väljanägemisega. Uurisin ja usun, et tegemist võib olla prostatiidiga.
Mis minuga saab? Kas saan veel terveks või jäängi elu lõpuni nii? Esitasin selle küsimuse enda rahustamiseks enne visiidile tulekut.
Kas uuringud mulle maksma ka midagi lähevad ja kui pikk on ooteaeg visiidile pääsuks?
Tänan!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebused üsna segased, osa ilmselt tõelised, kuid osa kindlasti ka endale ise külge mõeldud. Kõige esmalt peab tegema läbivaatuse - millega ikkagi tegemist on. Võimalik, et munandikoti veenilaiendiga. See suhteliselt lihtne haigus. Prostatiidi jaoks olite kaebuste alguseks vähe noorevõitu. Samas ei saa ka selles vanuses haigust 100% välistada. Ärge põdege ja tulege vastuvõtule. Võimalik, et mingeid uuringuid pole üldse vaja ja piisab läbivaatusest, et asjast sotti saada.
Meestekliinikus on tavavastuvõtul kõik vajalikud esmased uuringud tasuta. Kui valite tasulise teenuse siis on uuringute kulud enamasti 600-1600 EEK vahel.