Vesimunandi operatsioon ei õnnestunud 12.06.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Vesimunand tekkis vahetult pärast operatsiooni uuesti (vesi tuli tagasi). Mis võimalused see ikkagi eemaldada? Kas uus operatsioon? Kui kauaks punktsioon aitab (millal vesi tagasi tuleb)?
Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Enamik vesimunandi opimeetoditest välistab vee tagasituleku. Küsimusest ei saa päris täpselt aru millal operatsioon oli. Kui paar päeva tagasi, siis võib munandi uus suurenemine tähendada hoopis põletikku. Soovitan esmalt kiiresti pöörduda teid opereerinud arsti vastuvõtule.
Punktsiooni ma ei soovita, sest tulemus on tõesti ajutine. Tagasituleku kiirus on väga individuaalne, kuid enamasti mõne esimese kuu jooksul