Paistes veresoon/lihas 30.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen regulaarselt vahekorras ning nüüd tekkis probleem. Nimelt läks 3 cm sugutist puuskondi poole midagi paiste, tundub ümmargune ja piklik, kuni peeniseni. Põhipaistetuskoht on 3cm puusakondi poole. Ei saa aru, kas on veresoon või on mingi piklik lihas, samas tundub sellise veresoone läbimõõduga. Põhipaistetuskoht on seal, kuid nüüd on liikunud õrn valu ka suguelundi poole. Paistetuse kohas on ta paksem, nats alla 1cm (näppudega kaudselt katsudes, sisaldab ka enda nahka, mis jäi näppude vahele ja mida muud, seal kuigi nahk õhuke). Niisama olles valu ei tee, pissida valus ei ole. Erutudes on nüüd hakanud kergelt valu tegema.

Tekkimise võimalus, olles proovides erinevaid poose sai võib-olla korra suguelundit siis ühele poole kallutatud, ning võib-olla võisin nagu välja väänata.

Teine võimalus, et samal ajal umbes sai rebestatud õrnalt eesnahka ning sinna tekkis väike haavand. See on nüüd paranenud ja otseselt valu ei tee. Pealtnäha mingeid eri märke sellel ei oleks, et sealt oleks sisse midagi halba läinud.

Kuna tunnen seda siis kardan, et tegu on veresoonega, nimelt on see kergelt tursunud, seeläbi tunnen seda ja saan temaga edasi liikuda, kuni suguti otsani, kus ma näen naha pealt teisi veresooni. Valu liigub suguti poole sealt, ning paistetus ka või selle moodi nähtus.

Ma ei tea, kas on võimalik, et veresoon on paistes, kuid seda on tunda igal juhul naha alt väga lähedalt.

Olen olnud pärast selle probleemi algse osa ilmnemist vahekorras, ning võib-olla see on muutnud probleemi suuremaks.

Millega võib tegu olla? Kas on see kui lihaseväljaväänamine, et aeg viib probleemi ära või võib veresoones olla midagi ees, veresoon paistes? (Samas miks siis see ülejäänud osa on ka valulikuks muutunud.)

Parem karta kui kahetseda ja küsida, kui asi on imelikuks läinud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks siin ilma läbivaatuseta tarka nõu anda pole võimalik. Kõige tõenäolisem on lümfisoone umbumine. Teine osa kirjelduseks laseks nagu kahtlustada songa. Pöörduge perearsti vastuvõtule, kes saab anda esmase hinnangu, kas oluline haigus või mitte.