Raseduse ajal tarvitatud Duphastoni mõju poisslapsele? 19.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Kas raseduse ajal võetud ravim Duphaston võib mõjutada poisslapse edaspidist mehelikkust?…v tervist muul kombel üldse? Kas Duphastoni mõju kohta tulevasele lapsele on mingeid teaduslikke kinnitavaid uuringuid?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei ole sel teemal ühtegi uuringut teostatud. Info koguneb aastatega, viljakuse koha pealt veelgi pikema ajaga.
Kõigi ravimitega on nii, et tarvitada vaid siis kui teisiti ei saa. Ka Dufastoni puhul peab alati vaatama, et põhjus miks seda tarvitama peaks peab olema oluliselt tugevam, kui võimalikud riskid.