Peenise ümber tekkinud ringjas moodustis 14.04.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Peenise pea alla on tekkinud ringjas moodustis. Kui käega katsuda, siis kohati tunneb, nagu oleks tegu väikeste tükkidega. Haiget ei tee, vasakult pool on õrnalt torkinud. Probleem on tekkinud pärast vahekorda. Viimasel ajal pärast vahekorda on tekkinud peenise pea juurde ka õrn turse. See tekitab ebameeldivust. Algselt oli turse tugev, aga kadus järgmisel päeval. Nüüd tekkiv turse on väikene. Ringjas moodustis on püsinud nädala, vähehaaval suurenenud. Kas on põhjust muretseda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist umbunud lümfisoonega, mis iseenesest ravi ei vaja ja taandub enamasti iseeneslikult umbes kuuga. Kuna esinevad ka sugutrakti põletikule iseloomulikud kaebused. soovitan ses osas kontrolli tulla.