"Tüükad" suguti pea serval 16.03.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud viimase poole aasta jooksul peenisepea allserva sellised kahtlased tüükad, millele seletust ma veel leidnud ei ole. Alguses tekkis üks, aga viimasel ajal on see suuremaks kasvanud ja on tekkinud ka teisi analoogseid. Kas tegemist on mingisuguse suguhaigusega ja peaksin pöörduma Teie vastuvõtule?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist tüüpiliste kondüloomidega, mis tingitud sugulisel teel levivast HPV viirusest. Soovitan vastuvõtule tulla. Ravi on kiire ja efektiivne.