Peenise pea alumise serva paistetus 17.02.10 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, selline probleem, et peenise pea alumine serv on üles paistetanud. Märkasin seda kusagil kuu aga tagasi, mõtlesin, et ehk läheb ise alla või midagi, aga ei taha kuidagi paremaks minna. Valu ei tee, urineerimisel valus ei ole. Vahel peenise pea natuke sügeleb. Mingit imeliku eritist ei tule. Lihtsalt see serv on nagu paistes. Milles võib probleem olla? Kas see on mingi suguhaigus või on tegemist mingi põletikuga? Kas võib see tekkida halvast hügieenist peenisele, sõjaväes olles ei saanud igal päeval pesta peenist ja tekkis sinna serva alla selline valge jama, mis hiljem pestes maha tuli. Enne nagu sellist jama pole olnud. Ei tea, mida teha, kas peaks arsti vastuvõtule minema või saab seda kuidagi ise ravida.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tere!
Tegemist ei ole suguhaigusega. Ilmselt ka mitte põletikuga, sest pildi alusel vastavaid muutuseid ei paista. Esmalt arvan, et tegemist on ikkagi teie peenise eripäraga, mis pole hiljuti tekkinud vaid lihtsalt märkasite seda alles hiljuti seoses hügieeniprpbleemidega. Hetkel ma midagi erilist peale korraliku hügieeni ei teeks. Kui 1-2 kuu jooksul ei muutu, siis tasuks vastuvõtule tulla. Läbivaatus annab rohkem infot kui pilt.
Edu soovides
Margus Punab