Peenise rebenemine seksimise ajal 15.11.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 29a noormees. Mure nimelt selles, et seksuaalakti ajal rebeneb peenisel peenise pea ja varre vahel asuv ala ehk siis kael. Millest, äkki oskate öelda? Partner on hetkel lapseootel ning temal mingeid haigusi ei leitud ning ämmaemand ei osanud ka midagi öelda. Eesnahk eemaldati mul 4 aasta vanuselt ning sellest eemalduskohast rebenebki. Samuti tekivad peenise varre all vasakule poole haavandid. Oskate äkki vastuse anda, milles võib asi olla?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ühelt poolt võivad põhjuseks olla rasedusest tingitud tupe mikroobse keskkonna muutused, mis muudavad eesnaha vähem elastseks ja teiselt poolt aitab kaasa liiglühike ja sellest erektsiooni ajal ülepingese minev eesnaha kida. Kui rebenemine on olnud korduv, siis tasuks kindlasti meestearsti või uroloogi külastada. Kuni visiidini oleks kasulik kasutada preservatiivi. Peale rebendit võiks paar nädalat seksis pausi pidada.
Edu
Margus Punab