Kukla ja oimu kohtades juuste hõrenemine 19.10.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

olen 26 aastane noormees, mulle tekitab muret juuste hõrenemine. Käisin teie vastuvõtul Tallinnas 2-3 aastat tagasi, isikukood, käisin oma kaalu probleemiga,tollal 62kg võtsin juurde 10kg, soovitasite mul toitumisspetsialistiga rääkida, sellest oli abi kuigi uuring näitas, et max 3kg võin juurde võtta, probleem pärilikkuses,aga võtsin rohkem, lisaks sai tehtud hormonaalne uuring, sain teada, et mul on pärilikkus oma isalt juuste hõrenemise poole pealt, protsent oli 50-50, et tabletiravi aitab. Kasutasin teie välja kirjutatud tablette Propecia, tegin läbi ravikuuri, tundus et aastaks või pooleteiseks juuste hõrenemine pidurdus, aga väga juurde ka ei kasvanud. Kas on äkki müügile tulnud efektiivsemaid ravimeid, mis pidurdaks hõrenemist ja soodustaks juuste juurde kasvu. Muidu välimuse poolest olen rohkem emasse kui isasse ja emal hõrenemise märke ei paista vanust 47, see eest isal kukal paljas ja otsaesiselt ja oimu kohtadelt.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks efektiivsemaid vahendeid pakkuda ei ole. Propecia maksimaalse efekti saab siiski püsiraviga. Kui nägite kuuriga positiivseid arenguid, siis kui probleem ennast ikka oluliselt häirib, siis ehk tasuks mõelda aastatid kestvale toetusravile. Muidugi võite proovida ka teisi apteekides kättesaadavid juuste kasvu toetavaid vahendeid.
Edu soovides
Margus Punab