Häiriv tunne munandites. 15.09.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere !
Käisin suve alguses Teie vastuvõtul ja minu kirleduste põhjal sain põletikuravi. Sain nii lümfide tuikamisvalust ja muudest nähtudest vabaks aga aegajalt munandid nagu tuikavad ja valutavad. Vahel tundub et see on seotud ka seedimisega, kas võib olla nii? pärast tabletikuuri tegin ka sperma testi ja vereproovi perearstil. kumbki põletikku ei näita, kas peaksin muretsema või olen selle endale ise välja mõelnud ? vanust 32a !

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui kaebused püsivad, siis tasuks kindlasti lisauuringutele tulla. Munandi ebamugavustunne on enamasti seotud eesnäärmepõletikuga. Selle haiguse diagnoosimisel on kõige enam abi eesnäärme sekreedi uuringutest. Seedimisega on seosed vahel olemas. Rohke kõhugaas kipub kõhusisest rõhku tõstma ja siis annavadki hellad kohad endast enam tunda.
Margus Punab